Search
Search Menu

PIERWSZE STARTU NA BIEGU PIASTÓW ZA NAMI – BYŁY PUDŁA, BYŁA RADOŚĆ!

Yes, yes, yes  Mamy to! Grupa uderzeniowa TS Regle nr1 czyli the Hutas w składzie Aneta P. i Piotrek P. oraz Asia K. dali ognia na Bieg Piastów. Gratulujemy Wam bardzo całym klubem. Byliście mega. Oto relacja Anety z tej walki

Festiwal biegowy na dwóch listewkach rozpoczęty
Wszyscy narciarze biegowi czekali całą zimę na ten weekend. Zima, która trwa w najlepsze od początku grudnia pozwoliła na przygotowanie się do najważniejszej imprezy tego sezonu. Trasy były przygotowywane przez Bieg Piastów w sposób rewelacyjny. Każdy mógł znaleźć swoją drogę, na której trenował. Trzy miesiące przygotowań po to, aby w tym swoim wymarzonym biegu dać z siebie wszystko. Znaczna część grupy TS Regle postanowiła sprawdzić się na dwóch listewkach – 30FT, 9CT, 25CT i oczywiście na królewskim dystansie 50CT. Każdy na pewno przedstawi własną relację na ten temat. Czekamy na wieści z trasy.
Jeśli chodzi o bieg 30FT, to organizatorzy postanowili wystawić „łyżwiarzy” na próbę. Po pierwsze w tym roku dystans liczył sobie nieco ponad 30 km. i nie został (jak w poprzednich latach) skrócony. Do tego poprowadzono trasę w ciekawy, ale wymagający sposób. Narciarze musieli zdobywać „przeklęty” Samolot i to dwukrotnie. A ostatni podbieg na 26-27 km. wielu odebrał ostatnie, zmagazynowane siły. Ale organizatorzy zapewnili fantastyczną pogodę i rewelacyjnie przygotowaną trasę. Było szeroko, za co dziękujemy. Na przeważającej części dystansu śnieg również dopisał. W rejonie Orla, Samolotu było twardo i szybko. Tylko Koziniec okazał się wiosenny i miękki. Ale ostatnie kilometry biegnie się już z perspektywą mety. Dwie zawodniczki TS Regle – Asia Krawietz i A. Palińska oraz jeden przedstawiciel płci męskiej, Piotr Paliński, zmierzyli się z tegorocznym dystansem 30FT. No i udało się. Długie wybiegania, duża ilość kilometrów i biegi szybkie, interwałowe przyniosły oczekiwane rezultaty.
Piotr Paliński przybiegł do mety z czasem 1:43,36 – OPEN 70, M50-11 (średnie tempo biegu 3:27/km);
Aneta Palińska – 1:48.08 – OPEN 105, OPEN kobiet – 8 m-ce, K40-2 (średnie tempo 3:36/km) – dwukrotne podium;
Asia Krawietz – 2:10,35- OPEN 251 , OPEN kobiet – 20 m-ce, K40 -7 – (średnie tempo 4:21/km)
Gratulujemy!

Twój komentarz

Pola obowiązkowe *.